Насам перед, представлене вище обладнання відрізняється своєю ефективністю. Завдяки особливій конструкції паливо всередині приладу не горить, а повільно тліє. Це дозволяє значно підвищити ККД (аж до 85%), а також протягом тривалого часу обігрівати значну за розмірами площу.
У список переваг котлів, які працюють протягом тривалого часу, також слід увімкнути об'єм камери згоряння. Переважна більшість пристроїв за один раз можна завантажити до 50 кг палива. Як результат, ви надовго забудете про те, що потрібно зайти в котельню і підкинути дров.
Котли тривалого горіння Зубр мають дві важливі особливості, які дозволяють максимально продовжити термін роботи пристрою від однієї партії палива. По-перше, у таких котлах горіння протікає лише у маленькій обмеженій зоні. Одномоментно горить лише невелика частина палива, а решта обсягу в цей час просто знаходиться всередині агрегату в очікуванні своєї черги на спалювання. Така організація подачі палива в зону горіння не тільки продовжує час автономної роботи котла, але й робить його більш стабільним та легким у регулюванні.
Пристрій легше налаштувати на певний температурний режим, оскільки обсяг тепла, що генерується, залишається незмінним. Протягом усього терміну роботи агрегату спалюється однаковий обмежений обсяг палива, на відміну від класичного котла, в якому завжди є короткий період пікової тепловіддачі та тривалі періоди поступового збільшення та падіння теплогенерації.
Другою позитивною властивістю КДГ є часткова робота в режимі піролізу палива та здатність допалювання піролізних газів. Тобто такий котел поєднує в собі два типи розкладання палива — пряме горіння та піроліз. Внаслідок прямого горіння тепло виділяється відразу, а піроліз призводить до утворення піролізних газів, які потім допалюються з виділенням додаткового тепла. Такий суміщений режим значно підвищує ККД використання палива, оскільки при рівному обсязі пального матеріалу від спалювання піролізних газів можна отримати значно більше тепла, ніж від прямого горіння.
Виходячи з усього вищесказаного можна зробити висновок, що, в порівнянні зі стандартними твердопаливними котлами, котли довготривалого горіння мають кілька переваг. Це і підвищена тривалість роботи на одній закладці палива, і збільшена ефективність його спалювання, і стабільність теплогенерації. Для досягнення цих характеристик було розроблено дві принципово відмінні конструкції — з горінням верхнього та нижнього шару палива. Класичні теплогенератори верхнього горіння це циліндричні котли Струпова, а базовою конструкцією для пристроїв нижнього горіння є котли Холмова.
Також на відміну від аналогів котел тривалого горіння Зубр може працювати на різних видах пального. Наприклад, на дровах, вугіллі, торфі, пелетах, звичайних і пресованих тирсі. Завдяки універсальності ви, як власник, можете заощадити відчутну суму.
Здатність функціонувати на паливі різних видів дозволяє вибрати найбільш доступні види пального. При цьому розмір, наприклад, дров може бути різним (від тирси до брикетів). Це допомагає заощадити дорогоцінні квадратні метри в котлі.
Що стосується недоліків, то відчутних мінусів у пристрої цього класу помічено не було. Але хотілося б відзначити високу вартість. У середньому вартість котли тривалого горіння починається від 26500 грн. Так, можна знайти дешевші моделі, але вони не зможуть порадувати своєю ефективністю та зручністю використання.
Важливо при установці твердопаливного котла тривалого горіння Зубр відповідально поставитися до проектування системи опалення. Адже якщо все ретельно не продумати, то ви не відчуєте всіх його переваг.